spot_img

Poradnik – jak ekologicznie sprzątać, używając zielonej herbaty?

W Japonii istnieje powiedzenie “nie zrywaj z poranną herbatą”. Mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni wierzą, że kubek tego napoju z rana ochroni ich przed nieszczęśliwymi wypadkami w środku dnia. Już od dawna stosujemy tę praktykę i w naszym przypadku świetnie się sprawdza! A dzięki litrom zielonej herbaty wypijanej w ciągu tygodnia, produkujemy ogromne ilości fusów, które możemy z powodzeniem użyć do innych rzeczy.

Tak jak wspomnieliśmy w naszym poprzednim wpisie, dbanie o czystość jest jednym z japońskich sposobów na zachowanie porządku również w umyśle. A jeszcze lepiej, kiedy możemy zrobić to naturalnie, używając środków, których normalnie byśmy się pozbyli. Dzisiaj opiszemy, w jaki sposób można używać fusy po zielonej herbacie do mycia różnych powierzchni.

Dlaczego warto używać zielonej herbaty do porządków w domu?

①Efekt katechinowy: Jeżeli czytaliście nasze wcześniejsze wpisy o zielonej herbacie, z pewnością natknęliście się na dobroczynne właściwości substancji katechin. Składniki te zostają w liściach herbaty po jej zaparzeniu, działając antybakteryjnie i dezodorująco.

②Efekt oczyszczający: Ponieważ liście zielonej herbaty po zaparzeniu zawierają dużo wody, mają działanie wchłaniające, przez co świetnie radzą sobie z kurzem. Nie ma potrzeby wycierania powierzchni po starciu kurzów.

③Efekt odstraszający owady: Liście zielonej herbaty były w przeszłości używane w różnych japońskich ceremoniach oczyszczających – odstraszały one również owady, zawdzięczając to dużej obecności katechin.

④Czyszczenie liśćmi zaparzonej zielonej herbaty jest eco! Myślimy, że to jeden z koronnych powodów dla których powinniśmy ich używać. Coś, co normalnie wyrzucilibyśmy do kosza, ma pełno właściwości oczyszczających, a nie pozostawia po sobie nic, oprócz lekkiego zapachu zielonej herbaty.

Jak czyścić powierzchnie, używając fusów zielonej herbaty?

To jest bardzo proste. Umieść wciąż wilgotne liście w miejscu, które chcesz, aby zostało oczyszczone. Połóż je w jednym punkcie, staraj się ich nie rozsypywać. Zostaw je na około 15 sekund, następnie zamieć daną powierzchnię, usuwając zabrudzenia razem z liśćmi. Dzięki temu bez problemu pozbędziesz się włosów, kurzu, małych owadów i innych nieprzyjemności, używając jedynie naturalnych produktów – i w dodatku za darmo! ?

Po wypiciu pysznej szklanki zielonej herbaty warto więc odłożyć jej fusy i tak, jak oczyściliśmy nasz organizm pijąc ten magiczny napój, spróbować uporządkować nasze otoczenie. Szczególnie ostatnio, podczas pandemii i zimy, spędzamy więcej czasu w domu niż zazwyczaj. Dbamy więc o miejsce wokół nas, czyścimy je produktem przyjaznym środowisku, otwieramy okna, wpuszczamy świeże powietrze i bierzemy głęboki oddech.

Jeżeli macie jakieś sprawdzone sposoby na ekologiczne sprzątanie, koniecznie podzielcie się z nami swoją wiedzą!

spot_img

Musisz Przeczytać

Podobne Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj